Notice dt. 19.9.19

The students who were admitted to the Undergraduate Courses for the Academic Session 2019-20 and have withdrawn/cancelled their names are requested to collect the refund of their admission fees from the General Office (1st Floor).

The refund will be made according to the UGC norms. Please note that the processing fees and cancellation charges will be deducted as applicable.

List-1

Sl.no. Name of the Students course
1. Sayani Baidya(spl) Bsc.(H)
2. Akashdeep chakroborty(spl) Bsc.(G)
3. Sanket pal(Spl) B(H)
4. Keya Bhowmik Bsc(H)
5. Riddhiraj khan B.sc(H)
6. Priya Singh B.com(G)
7. Sayani Ganguly B.com(H)
8. Anupam Sikder B.A(G)
9. Silpita Samanta B.sc(G)
10. Pancham Mondal B.A(G)
11. Swati Kumari B.sc(H)
12. Salini Mondal B.A(H)
13. Prakash Kumar Pandey B.A(G)
14. Ritrabrata Mukherjee B.sc(H)
15. Mijanul Haque B.sc(G)
16. Zeenat Parveen B.A(G)
17. Sujit Gayan B.sc(H)
18. Mayana Agarwal B.sc(H)
19. Subham Adak B.sc(H)
20. Monojit Das B.A
21. Nishu Kumar B.A(H)
22. Sahid Afridi Gazi B.sc(H)
Sl.no. Name of the Students Subjects
23. Anish Pal B.sc(H)
24. Nalia Parveen B.sc(G)
25. Sounab Ghosh B.sc(H)
26. Khushbu Kumari Jha B.com(H)
27. MD. Amir Eng(H)
28. Debleena Kundu B.Com(H)
29. Aviree Mukhopadhyay Cms(H)
30. Altaf Alam B.A(G)
31. Prattusikha Das B.A(G)
32. Aayushya Das Cem(H)
33. Sneha Sarkar Eng(H)
34. Imamuddin Ahmed B.Com(G)
35. Piyush Chandak B.Com(H)

LIST-2

Sl.no. Name of the Students course
1. Siuli Halder Eng(H)
2. Tannistha Mandal Eng(H)
3. Sneha Karmakar B.A(G)
4. Poulami Kar Eng (H)
5. Raima Mandal B.sc.(G)
6. Trina Moitra BOT.(H)
7. Arpi Ghosh HIS.(H)
8. Kulsum Saba Khatoon MATH(H)
9. Kiran Sahani B.com(H)
10. Rajshree Mondal B.com(G)
11. Rahul Pachal BOT(H)
12. Shayan Mondal PLS(H)
13. Bipin Kumar Shaw CHEM(H)
14. Munna Shaw B.Com(H)
15. Sayan Dasgupta B.sc(H)
16. Nilava Halder Eng(H)
17. Shreyashree Das Bng(H)
18. Bidisha Bhattacharjee Math (H)
19. Avisekh Saha(spl) Math(H)

List-3

Sl.no. Name of the Students course
1. Suman Kumari Shaw Hin(H)
2. Mousumi Das Beng.(H)
3. Samima Yasmin Mtma(H)
4. Moumita Dey Bsc.(G)
5. Alakendu Tripathi Eng(H)
6. Ishika Chatterjee Bsc.(G)
7. Sanjana Kundu Bsc.(H)
8. Subhashish Maity Cms(H)
9. Vivek Kumar Chowdhuri B.com(H)
10. Mahabir Neogy Phs(H)
11. Shreya Acharya Cem(H)
12. Nasif Ahammed MTM(H)
13. Vaishali Jaiswal Cms(H)
14. Sreemoyee Bhattacharyya Phs(H)
15. Subhadip Manna Cms(H)
16. Priyanka Bhuwalka Bot(H)
17. Sruti Halder B.A(G)
18. Sayani Dey BOT(H)
19. Sneha Pakhira BNG(H)
20. Sumona Bhadra B.A(G)
21. Manisha Saha ENG(H)
Sl.no. Name of the Students Subjects
22. Ankita Guha B.A(G)
23. Swakhwar Das Gupta CMS(H)
24. Laboni Das ZOOL(H)
25. Abhijit Saha B.COM(G)
26. Subhangi Pal B.COM(H)
27. Subha Mukherjee B.Com(H)
28. Neha Das BNG(H)
29. Chitralekha Sarkar ENG(H)
30. Nasmin Sultana ENG(H)
31. Shahrukh Raihan HIS(H)
32. Sapna Thakur HIN(H)
33. Pritam Ghosh B.COM(G)
34. Tanmoy Karmakar B.A(G)
35. Indrani Baidya B.COM(H)
36. Arindam Sanphui CEM(H)
37. Durga Gupta B.COM(H)
38. Rishabh Kumar Bhartia B.COM(H)
39. Aritra Bhattacharya ENG(H)
40. Manju Sah MTH(H)